Basmane Evde Masaj

Basmane Masaj Spa’da, terapistin Dokunuşları nasıl kullandığını ve hız ve basıncın nasıl değiştiğini tüm masaj teknikleri ile evde masaj keyfini tadabilirsiniz. Basmane Masaj, izmir masöz sizlere sunduğu lokal ve ağrıya daya dayalı ovmalarlın tadını çıkartmaktan kendinizi alamayacaksınız. Bazı şeyler profesyonellere bırakılmalıdır!
Yoğurma: Yaygın olarak kullanılan diğer bir masaj tekniği petrissaj veya yoğurma olup, burada izmir masöz terapist başlarını parmağınızla parmak uçlarınız arasında sıkıştırır. Genellikle ritmik yapılır, başta bir başkası olmak üzere bir diğeri. Bu, uyluk kasları, üst kollar, omuzlar ve kalçalar gibi büyük kıvrımlı kaslar üzerinde yapılabilir (ancak sonuncusu genellikle bir bölgede yapılmaz).
Sürtünme: Basmane Evde Masaj İzmir Terapistin başparmak veya parmaklarıyla belirli bir düğümde (yapışma adı verilir) çalıştığı bir masaj tekniğidir. Daha hedefli ve terapist yapışmış dokuları denemek ve ayırmak için daha derine iniyor. Hareket veya hedeflenen basınç dairesel olabilir. Kas, tendon veya ligaman lifleri bandı boyunca gidebilir. Ya da çapraz lif sürtünmesi adı verilen kası geçebilir. Bu, “çok acıyor” masajın parçası ve derin doku masajının bir özelliğidir. Profesyonel değilseniz, bununla deney yapmaya özen gösterin. Kendinize veya eşinize zarar vermek istemezsiniz.
Esneme: Esneme masaj tekniği, terapist kollarınızı veya bacaklarınızı farklı pozisyonlara ve uzantılara hareket ettirdiğinde gerçekleşir. Bu, Tay masajı ve Trager adlı batı tarzı gibi Asya masaj stillerinde çok sık kullanılır. İsveççe ve derin doku masajında kullanılabilir, ancak özellikle bir günlük spa veya tatil spa ortamında yaygın değildir.
Vurmalı Teknikler: Bu hareketler hızlı ve çarpıcıdır – klasik örnek eski bir filmde görebileceğiniz ellerin tarafıyla (korsanlık olarak adlandırılır) “kesmek” olacaktır. Bu masaj tekniği vücuda uyarıcıdır. Diğer perküsyon masaj teknikleri, parmak uçlarıyla (genellikle yüzünde hafifçe) dokunuyor, elin yüzüne yapışıyor ve uyluk gibi büyük kaslar üzerinde sıkışmış yumruklarla dayanıyor. Denemek bu eğlenceli olabilir.

Basmane Evde Masaj

Bir cevap yazın